Prakse un darbs

Prakse - iespēja teorētiskās zināšanas pārbaudīt dzīvē

Pasaules lielākie zinātnes atklājumi ir notikuši, jo zinātnieki visos laikos ir spējuši apvienot teorētiskās zināšanas ar praksi. Ja cilvēki sēdētu tikai skolas solos un studētu grāmatas, bet praksē nepārliecinātos, cik aizraujoša var būt ķīmija, iespējams, mums tik labi zināmā Dmitrija Mendeļejeva ķīmisko elementu periodiskā sistēma būtu krietni īsāka.

Praktizēšanās paver iespēju ne tikai jauniem atklājumiem, bet arī profesionālās kompetences celšanai. Praksē Latvijas ķīmijas un farmācijas uzņēmumos un zinātniskajos institūtos jauniešiem ir iespēja padziļināti darboties tajā jomā, kas no visa lielā ķīmijas spektra interesē tieši viņus.

lasīt vairāk

Praksē "Olainfarm" es iepazinos ar darbu organiskās sintēzes un analītiskās ķīmijas laboratorijās. Tā bija interesanta pieredze, jo varēju atrast praktisko pielietojumu visam, kas tika mācīts koledžā. Turklāt rūpnīcas laboratorijās var bieži sastapties ar traukiem un aparatūru, kāda nav mācību laboratorijās.

Romans Lugovskojs

Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža

Prakse uzņēmumā AS “Valmieras stikla šķiedra” deva man iespēja jau studiju laikā redzēt, kā notiek ražošanas process un kā tiek organizēta rūpnīcas darba ikdiena. Mācījos no nozares profesionāļiem, kurus tagad saucu par saviem kolēģiem. Ļoti novērtēju, ka Valmieras uzņēmumā man piešķīra tādus prakses pienākumus, kurus varēju apvienot ar studijām Rīgā. Tāpēc aicinu nebaidīties meklēt praksi un darbu visos Latvijas uzņēmumos!

Liene Rika

Rīgas Tehniskā universitāte, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Praksē AS „Valmieras Stikla šķiedra” stikla izejmateriālu un stikla sastāva laboratorijā guvu vērtīgu praktisku pieredzi, strādājot lielā, starptautiskā uzņēmumā. Tās laikā apguvu darbu ar laboratorijas iekārtām, analīžu veikšanu, kas radīja spēcīgu zināšanu bāzi pašreizējam darbam. Prakses pieredze man palīdzēja saprast, kura ķīmijas nozare man šķiet visinteresantākā un deva pārliecību, ka vēlos turpināt darbu tieši šajā uzņēmumā, kur šobrīd esmu ķīmijas tehnologa asistente.

Ance Lismane

Latvijas Universitāte, Ķīmijas fakultāte

Filma "Bagātā ķīmija"

Apskati video pilno versiju

Uzņēmumu karte

Uzņēmumi, kuros var iet praksē vai darbā