3.15. Atgriešanās mājās (Kornels, vides spēle) NP

Aicini abus dalībniekus būt klusiem, kamēr partneris ar aizsietām acīm pēta īpašo vietu un iet uz un no tās. Pastāsi: ”Ar apsējiem jūs esat daudz uzmanīgāki, un jūs varēsiet vieglāk atrast īpašo vietu atkal ar atvērtām acīm.”

Nepieciešams: 1

Acu aizsēji.

Darba gaita: 2

  1. Vadītājs vada partneri ar aizsietām acīm uz īpašu vietu dabā. Varbūt tā ir vieta ar milzīgiem laukakmeņiem un kokiem, urdzošs strauts ar nosūnojošiem akmeņiem.
  2. Dalībniekam ar aizsietām acīm ir jābūt nodrošinātai iespējai savā ceļā veikt atklājumus ērti un droši.
  3. Dalībnieks sajūt tuvumā esošo akmeņu un augu tekstūru un formu, saules un vēja klātbūtni, un klausās apkārtējās skaņas. Pirms īpašās vietas atstāšanas, pavadonis var rosināt partnera iztēli un atmiņu, vizualizējot apkārtni.
  4. Tad pavadonis vada partneri atpakaļ uz sākotnējo vietu, noņem apsēju un aicina partneri atrast īpašo vietu izmantojot sensoro atmiņu.
  5. Aicini abus dalībniekus būt klusiem, kamēr partneris ar aizsietām acīm pēta īpašo vietu un iet uz un no tās. Pastāsi: ”Ar apsējiem jūs esat daudz uzmanīgāki, un jūs varēsiet vieglāk atrast īpašo vietu atkal ar atvērtām acīm.”

 

Metodiskās norādes: 3

Izlēte, orientēšanās, sensorā apzināšanās.

  • Diena, it visur.
  • 2 cilvēki vai vairāk.
  • 10 gadi un vairāk.

Pirms aktivitātes uzsākšanas izvēlies drošu vidi, kurā nav indīgu augu, kukaiņu vai citas briesmas.

 

 

Adaptēts pēc J. B. Cornell. Sharing Nature: Nature Awareness Activities for All Ages. Nevada City, Crystal Clarity Publishers. 2015. Sagatavoja Jāzeps Logins

Pievienojusi: Elīza Kabakova (elizakabakova@inbox.lv)