2.16. Brīnumainā nakts pasaule (Kornels, vides spēle) NP

Koijotu rejas, noslēpumaina čaboņa, spokains pūces sauciens naktī. Savādas un nepazīstamas skaņas padara āra pasauli vēl noslēpumaināku un aizraujošāku.

Nepieciešams: 1

Kabatas baterija (ja ir vēlēšanās).

Darba gaita: 2

Daudzus no dzīvniekiem, kurus var dzirdēt naktī, piemēram, pūces un koijotus, var reti ieraudzīt. Lai viņus ieraudzītu, paņemiet līdzi kabatas bateriju. Tā gan klajumā, gan izcirtumā palīdzēs saskatīt viņu mirgojošās acis.

  1. Pielieciet bateriju tuvu pie acīm (pie pieres vai uz deguna). Ja gribat dzīvniekus redzēt tā, lai viņi neredz jūs, baterijai priekšā jāpieliek sarkans gaismas filtrs vai celofāna gabaliņš, jo dzīvnieki sarkanu gaismu nevar saskatīt.
  2. Kad viņi kādu laiku klausījušies nakts skaņās, saruna pamazām novirzās uz savvaļas dzīvniekiem. Runa ir par to, kā apspiest bailes no nakts tumsas. Bieži pēc tam, kad ir apspriesti šo baiļu iemesli, bērni jūtas atbrīvojušies un ir pārliecināti par sevi, un var doties atpakaļ uz nometni.

Metodiskās norādes: 3

Baiļu pārvarēšana, nakts dzīve

  • krēslā, tumsā, jebkur.
  • 1 un vairāk cilvēku.
  • 5 un vairāk gadi.

Nakts pārgājienam, bez iespējām redzēt nakts dzīvniekus, ir vēl arī citas priekšrocības. Bērni naktī kļūst domīgi un ir gatavi dalīties iespaidos. Esmu pamanījis, ka, iestājoties naktij, bērni satuvinās, meklējot viens otrā atbalstu.

 

Adaptēts pēc J. B. Cornell. Sharing Nature: Nature Awareness Activities for All Ages. Nevada City, Crystal Clarity Publishers. 2015. Sagatavoja Jāzeps Logins