4.01. Īpašie momenti (Kornels, vides spēle) NP

Padziļinātas vides izziņas programmas laikā dalībnieki bieži piedzīvo brīžus, kad “saplūst ar dabu”. Īpašie momenti ļauj šos dziļos, bieži vien nepaustos pārdzīvojumus paust, pastāstīt citiem, apzināt pārdzīvoto, daloties ar šo pārdzīvojumu vienam ar otru.

Nepieciešams: 1

Nav nepieciešams.

Darba gaita: 2

  1. Sapulcina dalībniekus aplī un aicina atsaukt atmiņā iedvesmojošu vai jautru atgadījumu, laikā, kad visi bijāt kopā. Aicina brīvprātīgos, kuri vēlas, demonstrēt šos īpašos brīžus. Katrs brīvprātīgais rāda individuālu uzvedumu.
  2. Stāsta, ka uzvedumi jāveido vienkārši un klusi. Pēc katra attēlotā uzveduma klātesošie gaida no demonstrētāja atgadījuma paskaidrojumu, saglabājot visu laiku mierpilnu noskaņu. Bieži smaids vai smiekli liecina, ka  paskaidrojums nav nepieciešams. Vadītājs uzsāk sarunu, kad pirmais ir demonstrējis savu īpašo momentu.
  3. Grupas dalībnieki  šādā pasākumā izbauda īpašu sastapto dzīvnieku tēlojumu, brīnumainu saullēktu, dalīšanos ar klusās pastaigas piedzīvojumiem un jautri atainojamus gadījumus, kas notikuši kopā ar citiem dalībniekiem.

Metodiskās norādes: 3

Grupas saliedēšana.

  • Diena vai nakts, it viur.
  • 10 un vairāk cilvēkiem.
  • 11 un vairāk gadi.

Adaptēts pēc J. B. Cornell. Sharing Nature: Nature Awareness Activities for All Ages. Nevada City, Crystal Clarity Publishers. 2015. 

Sagatavoja Jāzeps Logins

Pievienojusi: Elīza Kabakova (elizakabakova@inbox.lv)